Leírás és Paraméterek
A világ gazdasága az emberiség történelme során sokáig egyáltalán nem növekedett. Aztán nagyjából két évszázaddal ezelőtt a világ bizonyos régióiban véget ért a stagnáció, egyes országok a tartós gyarapodás útjára léptek, az életszínvonal javulni kezdett; az oktatás, az egészségügy és a jólét szintje és eloszlása az egész világon alapvetően megváltozott. Azóta is kérdés, hogy miért. E könyv egy olyan gazdasági növekedésről szóló egységes elméletet tár az olvasó elé, mely számot ad a teljes növekedési folyamatról a civilizáció hajnalától egészen mostanáig, valamint igyekszik meghatározni azon tényezőket és kölcsönhatásaikat, melyek központi szerepet játszottak az országok és régiók közötti hatalmas egyenlőtlenségek kialakulásában.
Az egyesített növekedéselmélet a fejlődés folyamatának minden egyes szakaszát megragadja, alapvető építőelemei egy olyan dinamikus keretrendszert hoznak létre, amely magyarázatot ad a stagnálás korszakára, majd az ebből való kilépésre, az egy főre jutó jövedelem és a népesség növekedési ütemének ehhez kapcsolódó megugrására, a humántőke-képződés megjelenésére, a demográfiai átmenet kezdetére és a tartós gazdasági növekedés jelenkori korszakának kialakulására.
Az elmélet nem pusztán történeti perspektívából szemlél, hanem újszerű, tesztelhető előrejelzéseket kínál, s kijelöli a következő évtizedek legígéretesebb és legnagyobb kihívást jelentő kutatási irányait a gazdasági növekedés területén.